Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com logo

Mark Cavendish ve Tom Boonen 51.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda

Yazar: Tarih: 15 Nisan 2015

İstanbul, 9 Nisan 2015: Sprint finişe sahip etaplarıyla ünlü olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na gelen isimler arasında Etixx – Quick-Step takımından Mark Cavendish ve Tom Boonen’in de yer alacağı açıklandı.Bu haber, nefes kesen sprint finişleri bu sene de izlemeye devam edeceğimiz anlamına geliyor.
cavendish_bonnen

Mark Cavendish’in sezonu geçen sene ilk defa yarışıp, 1. etabı (Alanya – Alanya), 2. etabı (Alanya – Kemer), 4. etabı (Fethiye – Marmaris) ve 8. etabı (İstanbul – İstanbul) kazandıktan sonra yeşil formayı giymeye hak kazandığı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile başlayacak. Fransa Turu’ndan önce Amgen Tour of California, Tour de Suisse ve İngiltere Ulusal Yol Şampiyonası’na katılıp, Fransa Turu hazırlıklarını tamamlamış olacak.

9 Mart tarihinde Paris-Nice yarışının ilk etabında omzundan sakatlanarak bir operasyon geçiren Tom Boonen, sakatlık sonrası ilk yarışını Türkiye’de koşacak. Tom Boonen bu yarışla birlikte Giro d’Italia için kondisyon depolamayı amaçlıyor.

Etixx – QuickStep’in Sport ve Gelişim Menajeri Rolf Aldag, “Kazanın ardından Tom Boonen iyileşme sürecini hızlı tamamlamak için çok çalıştı. Bu da bize bahar klasiklerini sakatlık nedeniyle kaçırmak gibi büyük bir hayal kırıklığının nasıl önemli bir şansa çevrilebileceğini göstermiş oldu. Türkiye Turu ve Giro d’Italia’yı birlikte bu yıl ilk defa koşacak. Tom’u zorlu bir süreç bekliyor. Takım stratejimiz için önemli bir rol oynayacak. Tom’un tecrübesi paha biçilemez ve onu böyle önemli bir yarışta takımın bir parçası olarak kullanmaktan mutluluk duyuyoruz. Giro sonrası takvimi içinse durumunun nasıl geliştiğine bakıp, gelecek yarışlardaki performansına ve kondisyonuna göre hareket edeceğiz.” dedi.

Aldag şöyle devam etti: “Mark hakkında ise; o Gent-Wevelgem’den sonra hak edilmiş uzun bir dinlenme dönemi geçirdi. Bu sene de geçen senekiyle aynı programda çalışacak. Aslında bu program geçmişte Fransa Turu’nda iyi performans gösterdiği yıllardakiyle aynı program. Geçen sene iyi bir hazırlık dönemi geçirdi ve yarışlarda iyi performans sergiledi. Malesef bu potansiyelini Fransa Turu’nun ilk etabında geçirdiği kaza nedeniyle gösteremedi. Şayet geçen yılki ve geçmişteki formuna bakarsak, bu sene Mark’ın Fransa Turu’nda en iyi formunda olacağını söylemek hiç de zor değil.’’

“Sezon’un ikinci bölümünde yarışacağım için çok mutluyum.” diyen Tom Boonen, “Daha önce hiç yarışmadığım Türkiye Turu’nda yarışmak ve kendimi denemek güzel olacak. Biraz acı çekeceğim çok belli, fakat Giro için yararlı bir deneyim olacak. Giro hakkında ise, Rigo’yu destekleyecek takımın bir parçası olacağım için çok mutluyum. Bu da Tour of Turkey gibi yeni ve heyecan verici bir deneyim olacak. Kariyer hedeflerimle uyuşmadığı için daha önce Giro’da ciddi hedeflerle yarışmadım. Fakat şimdi bunun için şansım var. İtalya’da pek çok destekçim olduğunu biliyorum. Giro çok köklü bir tarihe sahip ve orada yarışıp, Uran için pembe mayo mücadelesi vermek harika olacak” diye ekledi.

“Sezonun bu önemli bölümünü dört gözle bekliyorum.” diyen Cavendish “Takımla beraber geçen sene ile aynı programı uygulamaya karar verdik. Geçen sene Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Tour of California ve Tour de Suisse zaferleri benim için başarılı bir dönem oluşturmuştu. Ne yazıkki Fransa Turu’nun ilk etabında kaza geçirdim ve yarış benim için saniyeler içinde sona erdi. Büyük talihsizlikti! Giro’yu kaçırmayı da istemiyorum. Sonuçta kariyerimi bu noktaya getirmemde bana çok yararı olan önemli bir yarış. Orada çok güzel anılarım var ve tekrar yarışma şansı bulup, başarılı olmayı umuyorum. Fakat bu yıl gireceğim yarışlarla, Fransa Turu için en iyi hazırlık dönemini geçirip, sezon başındaki yüksek performansımı yakalamaya odaklanacağım” şeklinde sözlerine devam etti.

Tags: , ,


OKUYUCU YORUMLARI
Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

gurkan-genc

EN ÇOK YORUM ALAN HABERLER

SON DAKİKA BİSİKLET HABERLERİ

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı thumbnail

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI
Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı thumbnail

Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 128.6 kilometrelik Spor – Toto Fethiye
Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı thumbnail

Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 206 kilometrelik Türk Hava Yolları Kumluca – Fethiye etabını
Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett thumbnail

Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett

53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (TOUR OF TURKEY) 176.7
3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı thumbnail

3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013
Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı thumbnail

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek

Bisiklet Haber Twitter’da

Bisiklet Haber Facebook’da

Etiketler

Son Yazılar