Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com logo

Salcano Türkiye Şampiyonu Bilal Akgül

Yazar: Tarih: 18 Temmuz 2011

Türkiye Bisiklet Federasyonun yarış takviminde yer alan Salcano Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası İstanbul/Arnavutköy de yapıldı. Salcano firması ve Arnavutköy Belediyesinin katkılarıyla yapılan yarışta 187 sporcu start aldı.

Yarış Fotoğrafları;
Salcano Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası Fotoğrafları

Sporcular yıldız erkek, yıldız bayan, genç erkek, genç bayan, elit erkek, elit bayan, master +30, +40, +50 kategorilerin de dereceye girebilmek için büyük mücadele verdiler. Yarışlar saat 13.00 da Arnavutköy şehir merkezi içinden start aldı. Yarış sonunda Ankaragücü – Salcano’dan Abdulsamet Kıv birinci, İstanbul Gençlik Spor Kulübünden Yunus Emre Yılmaz ikinci ve Nilüfer Belediyesi Spor Kulübünden Ali Sünnetçi yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yıldız Bayanlar yarışında ise Alanya Belediye Spor kürsüyü kimseye kaptırmadı. Alanya Belediye spordan Mesude Şenol birinci, Ayşe Çakır ikinci ve Büşra Önder yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Bayanlar kategorisinde İstanbul Gençlik Spor Kulübünden Songül Çolakoğlu birinci, Alanya Belediye Spordan Bikem Özdemir ikinci ve Kocaeli Gençlik Spor Kulübünden Ebru Çantaş yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Masterler kategorisinde ise +30 da Brisa Spordan Nevzat Kıral birinci, İstanbul Ferdi olarak yarışan Muammer Yıldız ikinci ve Rize Gençlik Spor Kulübünden Oğuz Özçelik yarışı üçüncü olarak tamamladı.
Master +40 yarışında ise Çorum Belediye Spordan Murat İşçimen birinci, İstanbul Gençlik Spor Kulübünden Atilla Atay ikinci ve Kocaeli Gençlik Spordan Mehmet Bozdemir yarışı üçüncü olarak tamamladı.
Master +50 de İstanbul dan ferdi olarak katılan Mustafa Kemal Merkit birinci, İzmir ilinden ferdi olarak katılan Birol Toraman ikinci ve Afyondan ferdi olarak katılan Aykut Sığındık yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Saat 16.00 da start alan yarış Trt Spor ekranlarından canlı olarak izleyicilerle buluştu. Yarışların startını Salcano firmasından Bayram Akgül ve Bisiklet Federasyonu As Başkanı Abdurrahman Açıkalın verdi. Yarış ilk turu Brisa Spor liderliğinde geçildi. Bilal Akgül, Kadir Kelleci ve İsak Ünal sıralamasıyla devam eden yarış sonrasında Bilal Akgül ve AbdulKadir Kelleci ile röportaj yaptık;

Bilal Akgül: Güzel, zevkli ve kontrollü bir yarıştı. Teknik yerlerde riske atmadım. Akıcı hızlı bir parkurdu. Antrenman eksikliğim olmasına rağmen yarışı birinci olarak bitirmeyi başardım.

AbdulKadir Kelleci: Yarış çok iyi geçti. Havanın sıcak olmasından dolayı kendimi maximum düzeyde zorlayamadım. İsak Ünal’ı ikinci tura kadar taşıdım ama ikinci turdan sonra rakiplerime yakalanmamak için İsak’ı taşımayı bıraktım kendim devam ettim.

Elite erkekler kategorisinde Brisa Spordan Bilal Akgül birinci, AbdulKadir Kelleci ikinci olurken Nilüfer Belediye Spordan Gökhan Uzuntaş üçüncü oldu.

Elite bayanlar da Brisa Spordan Esra Kürkçü birinci, İstanbul Spor Kulübünden Semra Yetiş ikinci ve Rize den ferdi katılan Eda Konuk yarışı üçüncü olarak tamamladı.

U-23 Erkeklerde Brisa Spordan İsak Ünal birinci, Ankaragücü-Salcano dan Bayram Eroğlu ikinci ve Rize Gençlik ve Spordan Hamza Kansız üçüncü oldu.

Genç Erkeklerde Ankargücü-Salcano dan Yusuf Çabuk birinci, Brisa Spordan Agit Salman ikinci ve Nilüfer Belediye Spordan İsmail İssi yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yarış sonrasında bir ilk de yaşandı kategorilerde dereceye giren takımlara ilk defa takım kupası verildi.

Kupayı alan birinci takım Brisa Spor oldu.İkinci Ankaragücü – Salcano olurken üçüncülüğü İstanbul Gençlik Spor Kulübü ve Alanya Belediyesi Spor Kulübü paylaştılar.

Yarış sonrasında dereceye giren sporculara ve takımlara ödüllerini Bisiklet Federasyonu As Başkanı Abdurrahman Açıkalın, Salcano firmasından Bayram Akgül, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Arnavutköy Belediye Başkan yardımcısı Turgut Baran ve Arnavutköy Belediye Başkan yardımcısı Melik Genç verdiler.

Tags: ,


OKUYUCU YORUMLARI
Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

gurkan-genc

EN ÇOK YORUM ALAN HABERLER

SON DAKİKA BİSİKLET HABERLERİ

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı thumbnail

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI
Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı thumbnail

Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 128.6 kilometrelik Spor – Toto Fethiye
Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı thumbnail

Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 206 kilometrelik Türk Hava Yolları Kumluca – Fethiye etabını
Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett thumbnail

Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett

53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (TOUR OF TURKEY) 176.7
3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı thumbnail

3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013
Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı thumbnail

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek

Bisiklet Haber Twitter’da

Bisiklet Haber Facebook’da

Etiketler

Son Yazılar