Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com logo

Adana Mtb Cup Yarış Talimatı

Yazar: Tarih: 24 Şubat 2012
Adana MTB Cup race which Turkish Cycling Federation Events includes, will be held in Dilberler Sekisi – Eski Baraj İçi / ADANA in February 26, 2012. 

Registration of racers will be done in February 26, 2012 at 15.00 – 17.00 p.m in Menderes Spor Salonu / Menderes Sport Center. Racers should bring their GSGM licenses for international categories and Uci licenses for Uci categories when they are here to register. (Racers should get Uci license and hand in them with pre-race license. Racers who do not bring their Uci license and racers who do not exist during the registration and only call will not be registered.) Racers who do not have GSGM and Uci License will not be allowed to participate in the race. 

Yarışın Yapılacağı Yer / Race Area: Dilberler Sekisi – Eski Baraj İçi / ADANA 

Kayıtlar ve Teknik Toplantı / Registration and Team Managers Meeting: Menderes Spor Salonu 

Yarış Direktörü / Race Director: Yusuf DEMİR 

Parkur Direktörü / Course Director: Fatih AYDIN 


Federasyonumuzun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Adana MTB Cup yarışı 26 Şubat 2012 tarihinde Dilberler Sekisi – Eski Baraj İçi / ADANA’da yapılacaktır. 

1-) Yarışmanın sporcu kayıtları 25 Şubat 2012 tarihinde Saat: 15.00 – 17.00’de Menderes Spor Salonu’nda yapılacaktır. Sporcular ulusal kategoriler için GSGM lisanslarını, Uci kategorileri için Uci lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir. ( Yarışmacılar; U23 kategorisindeki sporcularda Uci lisansı çıkarıp, yarışma öncesi lisansları ile birlikte teslim edeceklerdir. Yarışmaya Uci Lisansını getirmeyen veya telefonla hiçbir yarışmacının kaydı yapılmayacaktır.) GSGM lisansı ve Uci lisansı olmayan yarışmacılar yarışmaya alınmayacaktır. Saat 16.00’den sonra kayıt yapılmayacaktır. 

Yarışımız Class-2 olup, Uci ödülleri Elit Erkek ve Elit Bayan kategorilerine verilecektir. (Ödüller, gerekirse daha sonra merkezi ödeme yapılacaktır.) 

2-) Yarışmanın teknik toplantısı aynı tarihte Saat: 17.00’de Menderes Spor Salonu’nda yapılacaktır. 

3-) Yarışmalara UCI kategorilerinde Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerindeki, ulusal kategorilerde ise U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan kategorilerindeki Kulüp takımları ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. (Ulusal kategorilerde en az 5 sporcunun katılması şartıyla yarış yapılacaktır.)
·    Elit Erkek ve U23 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Elit Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
·    U15 Erkek ve U17 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Yıldız Erkek klasmanına göre yapılacaktır.
·    Master Erkek ve +40 Erkek kategorisindeki sporcular beraber start alacaklardır. Harcırah ödemesi Master Erkek klasmanına göre yapılacaktır. 

4-) Kafile listesini Teknik toplantıda teslim etmeyenlere Harcırah Bordrosu düzenlenmeyecektir.
5-) Yarışmalarda; 

– Toplantı saatinde bulunmayan antrenör ve sporcuların harcırahları, geldikleri güne göre yapılacaktır.
– Yarışmaya katılan sporculardan yarışmayı tamamlayan ilk %65’ine tam harcırah ödenecek olup bu oran dışında kalan sporculara ödeme yapılmayacaktır. (Yönetim kurulunun 18.04.2007 ve 8 nolu kararı)
– Ferdi olarak illerden katılan sporcuların yanında gelen idareci ve antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ancak, Kulüplerin İl Müdürlüğü listesinde yazılan ve kategorilerde toplam 2’den fazla sporcusu harcırah almaya hak kazanan Kulüp  antrenöre, harcırahları. (a) bendinde belirtilen  sayıları aşmamak kaydıyla merkezi ödeme şeklinde yapılacaktır.

6-) İllerden katılan Ferdi Sporcular ve Kulüp Takımları; bulundukları ilin Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinin aslını Federasyon Görevlisine Teknik Toplantı başlamadan vereceklerdir. Kafile listeleri harcırah ödenmesine esas olacaktır, kafile listesi getirmeyen illerin ferdi sporcuları ve kulüplere harcırah ödenmeyecektir. Harcırahlar; Kulüplerin ve Ferdi Sporcuların hesaplarına yatırılacağından, banka bilgilerini yanlarında getireceklerdir. (Banka Adı ve Iban Numarası) 

7-) Federasyonca harcırah ödenmeyen antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.

8 -) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında Milli Takım kıyafetlerini giymeleri yasaktır. UCİ K.3.1 maddesine istinaden, Sporcular kulüp adına koşuyorsa kulüp forması, ferdi koşan sporcu tek renk taşıyan forma giyeceklerdir. Kurala uymayan sporcuya start verilmez.

9-) Formalarında sponsor reklamı olanlar, Federasyona sponsorluk antlaşmalarını bildirmek durumundadırlar. Kulüpler ve ferdi sporcular, kayıt yapılırken sponsorluk antlaşmalarını Yarış Komiserine ibraz etmek zorundadır. Yarış Komiserine sponsor antlaşmasını ibraz edilmeyen forma ile yarışmaya başlatılmayacaktır.

10-) Sporcuların antrenman ve müsabaka esnasında dünya şampiyonu renkleri taşıyan forma, tayt, aksesuar, vb. giysileri ve 2012 yılında UCI’a kayıtlı profesyonel bisiklet takımlarının formalarını giymeleri yasaktır.

11-) 26 Şubat 2012 tarihinde;

10.00’da U15 Erkek, U17 Erkek, Genç Erkek, U23 Erkek, Master Erkek, +40 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan Startı 

13.00’da Elite Erkek, Elite Bayan Startı

15.00’da Kapanış ve ödül töreni yapılacaktır.


OKUYUCU YORUMLARI
Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

gurkan-genc

EN ÇOK YORUM ALAN HABERLER

SON DAKİKA BİSİKLET HABERLERİ

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı thumbnail

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI
Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı thumbnail

Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 128.6 kilometrelik Spor – Toto Fethiye
Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı thumbnail

Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 206 kilometrelik Türk Hava Yolları Kumluca – Fethiye etabını
Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett thumbnail

Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett

53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (TOUR OF TURKEY) 176.7
3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı thumbnail

3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013
Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı thumbnail

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek

Bisiklet Haber Twitter’da

Bisiklet Haber Facebook’da

Etiketler

Son Yazılar