Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com logo

Dı Corrado Sahneye Çıktı

Yazar: Tarih: 26 Nisan 2012

48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun beşinci gününde koşulan olan 178 kilometrelik etabını Colnago takımından Dı Corrado 4 saat 50 dakika 26 saniye ile kazandı. İkinciliği Saxobank takımından Jorgensen, üçüncülüğü de Europcar’dan Cousin 4 saat 51 dakika 06 saniye ile elde ettiler. Genel Ferdi Klasmanda Konya Torku Şekerspor  takımından İvalio Gabrovski yine Turkuaz Mayonun sahibi oldu. Bulgar bisikletçi 18 saat 47 dakika 30 saniye ile birinci durumda bulunuyor…

Yarış Fotoğrafları:

Marmaris-Turgutreis Yarış Fotoğrafları 26.04.2012 – Albüm 1 
Marmaris-Turgutreis Yarış Fotoğrafları 26.04.2012 – Albüm 2
Marmaris-Turgutreis Yarış Fotoğrafları 26.04.2012 – Albüm 3
Marmaris-Turgutreis Yarış Fotoğrafları 26.04.2012 – Albüm 4

Dı Corrado Basın Açıklaması:

İLK ATAKLAR ÇABUK GELDİ

Saat 10.15’de Marmaris Belediye Başkanı Ali ACAR tarafından verilen startla birlikte zorlu etap başladı. Elbette gözler Turkuaz mayonun Genel Ferdi Klasman Birincisi Konya Korku Şekerpor’un Bulgar bisikletçisi İvalio Gabrovski’de idi. İlk kilometreler toplu olarak geçildi. Daha sonra Astana’dan Gruzdev, Saxobank’tan Jorgensen, Bretagne Schuller’den Duret, Europcar’dan Cousin ve Farnese Vini’den Balloni atak yapıp öne geçti. Bu altılı grup gittikçe artan bir tempo ile pedal bastı. Ve inanılmaz bir fark oluştu ana grup ile. Önce 13 dakikaya çıktı, ardından 15 dakika sınırına geldi. Ve bu altı normal olarak ilk primi de kazandı.

TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ PRİMİ

30’uncu kilometredeki Türkiye Güzellikleri primini Farnese Vini takımından Balloni kazandı. İkinci puanı Saxobank’tan Jorgensen, üçüncülüğüde Europcar’dan Cousin elde etti.

TIRMANIŞ PRİMİ

Tırmanış priminin sahipleri ise şu şekilde sıralandı. Colnago’dan Corrado, Saxobank’tan Jorgensen, Bretagne –Schuller’den Durat ve Astana’dan Gruzdev. Finişe 69 kilometre kala farkın yavaş yavaş azaldığı gözlendi. Hafif rüzgar ve tempoyu düşüren altılı gruba ana grup yaklaşmaya başladı. Fark 12. 40 saniyeye indi.

TURKUAZ MAYO ANA GRUPTA

Genel Ferdi Klasmanda Turkuaz mayonun sahibi olan Konya Torku Şekerspor’lu  İvalio Gabrovski’nin ana grupta düne nazaran daha düzenli değişmelerle pedal bastığı görüldü. Grubun başını ise Caja Rural ekibinin sporcuları çekti. Bunu Torku’lu bisikletçiler ve GreenEdge’nin sporcuları takip etti. Bu arada Milas geçilirken bir ara 15 dakikaya kadar çıkan farkın süratle düşmeye başladığı gözlendi. Bodrum rampası çıkılırken fark 11 dakika idi.

BODRUM İÇİN GERİ SAYIM

Milas geride kalırken Ana Grup temposunu daha da artırdı. Etap sanki dünün bir tekrarı gibiydi. Ön grup yorulmuş, ana grup ise müthiş bir tempo yapmaya başlamıştı. Bu arada Raviteyman’da (Yemek Molası) başladı. Bisikletçiler sıcak havada bol bol sıvı tükettiler. Tabi bu arada en önemli yiyecekleri şekerli maddeler içeren gıdalardı. Çikolata bunların başında geliyordu.

FARK AZALIYOR

Finişe 43 kilometre kala öndeki altılı grup ile, ana grubun arasındaki fark dokuz dakikanında daha sonra da 8 dakikanın altına indi. Finişe 25 kilometre kala fark iyice azaldı ve 5 dakikaya indi. Ve bu sırada gözler öndeki altılı grubun son olan Sprint primini kimin alacağına çevrildi. Bertagne –Schuller takımından Durat prim çizgisini ilk geçen sporcu oldu. İkinciliği Colnago’dan Corrado, üçüncülüğü de Farnese Vini’den Balloni elde etti.

KONYA TORKU ŞEKERSPOR YİNE ÇOK DİSİPLİNLİ İDİ

Turun başından bu yana dikkat çeken Konya Torku Şekerspor’lu bisikletçiler Marmaris-Turgutreis etabında da mükemmel bir disiplin içinde pedal basıp Turkuaz mayoyu giyen takım arkadaşlarından İvalio Gabrovski’ye büyük bir destek vermeye devam ettiler. Finişe 17 kilometre kala fark 3 dakikaya kadar indi. Elbette farkın kapanması bir yerde Genel Ferdi Klasman birincisi Gabrovski’ye yarayacaktı. Zira Gabrovski’yi birincilik için sıkıştıran Astana takımından Alexsandr Dyachenko vardı. Bu ikilinin arasında ise sadece 1 dakika 33 saniye bulunuyordu.

ATAK ÜSTÜNE ATAK

Bu arada finişe 12 kilometre kala Europcar’dan  Cousin müthiş bir atak yaptı. Farnese Vini’den Balloni’de yanıt verince, bu ikili ön grubu oluşturdu. Ama ikili fazla gidemedi ve yine birleşip altılı olarak pedal çevirmeye devam ettiler. Ancak bu kezde Colnago’dan Di Corrado atak yapıp arayı 20 saniye kadar açtı.

BİR SÜPER FİNİŞ DAHA GÖRDÜK

Dı Corrado gittikçe artan temposu ile arayı 37 saniye kadar açınca finişe tek başına girdi. Ancak ikinci ve üçüncülük için büyük çekişme vardı. Tekerlek farkı ile  Jorgensen ve Cousin ikinci ve üçüncü sırayı paylaştılar.

TURA YARIN 179 KİLOMETRELİK BODRUM-KUŞADASI ETABI İLE DEVAM EDİLECEK 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna yarın 179 kilometrelik Bodrum-Marmaris etabı ile devam edilecek


OKUYUCU YORUMLARI
Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

gurkan-genc

EN ÇOK YORUM ALAN HABERLER

SON DAKİKA BİSİKLET HABERLERİ

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı thumbnail

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI
Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı thumbnail

Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 128.6 kilometrelik Spor – Toto Fethiye
Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı thumbnail

Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 206 kilometrelik Türk Hava Yolları Kumluca – Fethiye etabını
Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett thumbnail

Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett

53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (TOUR OF TURKEY) 176.7
3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı thumbnail

3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013
Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı thumbnail

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek

Bisiklet Haber Twitter’da

Bisiklet Haber Facebook’da

Etiketler

Son Yazılar