Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com logo

Lotto-Belisol 5.Yılında Vites Yükseltmeye Hazır

Yazar: Tarih: 5 Mart 2013

Belçika piyangosu Lotto ile kapı-pencere üreticisi Belçikalı firma Belisol sponsorluğundaki takım 2013 sezonunda geçen yıl ile aynı isimle yarışacak. Lotto-Belisol takımının TUR macerası 2008 yılına uzanıyor. 2010 yılında eksikliğini hissettiğimiz takım bu yıl 5. kez Türkiye’ye konuk oluyor.

Lotto-Bellisol ve sporcularının TUR serüveni

Türkiye’de 3 kez yarışan, TUR’un en fazla akıllara kazınan sporcusu, Andrei Greipel, muhteşem finişleriyle Türk seyircisi üzerinde büyük etki bıraktı. Kaslı fiziği ile “Gorilla” takma adıyla üne kavuşan, 2011 Dünya Şampiyonasının bronz madalyalı sporcusu, Andrei Greipel, sprint finişlerinin en fotojenik aktörü oldu. Öyleki, 2 yıl üst üste TUR posterlerinin reklam yüzüydü. Hiç şüphesiz, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda kazandığı 7 etap zaferi (2010: 1.,2.,5.,6.ve 8.etaplar, 2011:6 Etap, 2012:2.Etap) ön plana çıkarılmayı hak ediyor. Takım geçtiğimiz yıllarda Andrei Greipel ve Oliver Keisen ile (2009:5.etap) etap sıralamasında ulaştığı başarılarına rağmen, TUR 2012’de takım klasmanında 25 takım arasında son sırada yer almıştı. Takım durgunluğu biraz olsun attığında, kadrosundaki başarılı sprinterlerin vites artırarak daha fazla etap galibiyetine odaklanması ise kaçınılmaz. Takım Menajeri Marc Sergeant’in sezon başında verdiği röportaj takımın bu yılki performasına ilişkin ümit vaat ediyor. Sergeant, “2013 yılında katıldığımız tüm yarışlara net bir hedef ile başlamalıyız, sadece yarışı tamamlamakla yetinemeyiz. Bahar Klasiklerinde, Grand Turlarda ve katıldığımız tüm Kıta turlarında başarılı olmayı umuyoruz” yorumunda bulunmuştu.

2013 yılında Takımın ismi gibi kadrosu da neredeyse hiç değişmedi. Örneğin, geçen yıl Türkiye’ye gelen ekip içinde yalnızca bir sporcu kadro dışı kaldı. Önemli sprinter Mark Cavendish’in en büyük rakibi olarak gösterilen Andrei Greipel, geçen yıl Fransa Turu’nda kazandığı 3 etap zaferi ardından bu yıl da takımın sprintlerdeki favori ismi. Kariyeri boyunca hem Fransa hem İspanya Turu’nda 4’er etap zaferine ulaştı. 2013 sezonunda şimdiye kadar ulaştığı 5 galibiyet ile kariyerinin 100. etap zaferine imza attı.

Greipel’e , Greg Henderson, Marcel Sieberg, Adam Hansen ve Jurgen Roelandts’dan oluşan diğer önemli sprinterler eşlik ediyor. Takım etaplı müsabakalarda bir yıl daha Jurgen Van den Broeck’in performansı ile genel klasmanda başarıyı arayacak.Sporcu 2012 yılında Fransa Turu’nu genel klasman 4.sü olarak tamamlamıştı. Zorlu tırmanış etaplarını domine etmek için takımın bir diğer adayı ise Jelle Vanendert. Geçtiğimiz yıl İtalya Turu’nda etap kazanan, zamana karşı yarışında 4-kez Danimarka Şampiyonluğuna ulaşan Lars Ytting Bak yanı sıra Jurgen Van de Walle, Vicente Reynes ve Olivier Kaisen öne çıkan sporcular arasında.

Tags: , , ,


OKUYUCU YORUMLARI
Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

gurkan-genc

EN ÇOK YORUM ALAN HABERLER

SON DAKİKA BİSİKLET HABERLERİ

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı thumbnail

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI
Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı thumbnail

Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 128.6 kilometrelik Spor – Toto Fethiye
Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı thumbnail

Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 206 kilometrelik Türk Hava Yolları Kumluca – Fethiye etabını
Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett thumbnail

Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett

53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (TOUR OF TURKEY) 176.7
3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı thumbnail

3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013
Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı thumbnail

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek

Bisiklet Haber Twitter’da

Bisiklet Haber Facebook’da

Etiketler

Son Yazılar