Bisiklet Haber | bisiklethaber.com-cyclingnewstr.com logo

Adana Portakal Çiçeği Festivali Yol Yarışları Tamamlandı

Yazar: Tarih: 15 Nisan 2013

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Puanlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Yol Yarışları tamamlandı.

283 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışların son günü tüm kategorilerdeki kriteryum yarışları ile son buldu. Yarışa Adana halkının ilgisi büyüktü. Adana da bisiklet kullanımınında bir hayli fazla olması bu spora çokta yabancı olmadıklarını gösterdi.

Yarış Fotoğrafları:
Adana Portakal Çiçeği Festivali Yol Yarışları Kriteryum Fotoğrafları

Büyük Erkeklerde Taktik Savaşları
İlk yarışı Büyük Erkekler kategorisinde start aldı. Brisa Spor ilk turda atak yaparak 4 kişilik kaçışa başladı. Atağa cevap veren tek isim ise Konya Torku Şeker Spordan İlhan Çelik oldu. Yarışta uzun süre Brisa Spor ataklarına dayanmaya çalışan Çelik lider grupta takımını temsilen tek olması sebebiyle taktik savaşlarına tek başına daha fazla dayanamadı ve yarışı 01:02:09 derecesi ile yedinci olarak tamamladı.Yarış sonunda ise ilk üç Kocaeli Brisa Spordan olurken, 01:00:36 derecesi ile Aleksandar Aleks ALEKSIEV birinci, 01:01:19 derecesi ile Recep ÜNALAN ikinci ve 01:01:19 derecesi ile Feritcan ŞAMLI yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Büyük Bayanlarda Semra YETİŞ Tecrübesi
Büyük bayanlar kategorisinde ise toplu bir startın ardından ilk atak Brisa Spor takımından Merve Tayfun Marmara dan geldi. İkinci atak ise Semra Yetiş Esra Kürkcü ve Merve Demircioğlu’ndan geldi ve 3’lü kaçış grubu önde kaçan Merve Tayfun Marmara’yı yakalamak için mücadele ettiler. Mücadele sonunda Ankara Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünden Semra Yeriş Brisa Spor dan Merve Tayfun Marmara yakalayarak 00:38:41 derecesi ile birinci olurken, 00:38:41 derecesi ile Brisa Spordan Merve Tayfun Marmara ikinci ve Ankara Keçiören Bağlum Spor Kulübünden Esra Kürkçü 00:40:07 derecesi ile yarışı üçüncü olarak tamamladılar.

Genç Erkekler Müthiş Sprint Mücadelesi
Genç Erkeklerde startın ardından yarış son tura kadar toplu şekilde devam etti. Finişe son 1km kala teker farkıyla Konya İl Özel İdare’den 00:47:34 derecesi ile Vedat Koç birinci olurken, 00:47:34 derecesi ile Torku Şeker Spordan Fethullah KÖSE ikinci ve 00:47:34 derecesi ile Kocaeli Brisa Spordan  Onur Balkan yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Genç Bayanlarda Sakarya Telekom Spordana Ayşenur Turgut Farkı
Genç bayanlarda ise Sakarya Telekom Spor Kulübünden Ayşenur Turgut starttan hemen sonra yapmış olduğu atakla yarışın liderliğini ele aldı ve yarışı ana gurubun önünde 5 dk’lık zaman farkı ile 00:40:48 derecesi ile rahat bir birincilik elde etti. Hemen arkasından gelen Konya Gençlik Spor takımından Bestenur Keleş ise 00:45:32 derecesi ile ikinci ve Ege Pedal Spor Kulübünden 00:46:14 derecesi ile Rafiye Başat yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Yıldız bayanlarda ise Arifiye Gençlik Spor Kulübü Affetmedi
Yarışlarda en büyük heyecan ve mücadele yıldız bayanlarda yaşandı. Yıldız bayanlar son tura kadar yarışı toplu şekilde götürdü. Arifiye Gençlik Spor Kulübü örnek bir takım çalışması göstererek takım arkadaşları Beyza Topçu ve Sude Mercan’ı liderliğe taşıdılar. Finişe gelirken Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübünden Kader Şahin ile yapmış oldukları müthiş sprint sonucunda yüzü gülen taraf Arifiye Gençlik Spor Kulübü oldu. Yarış sonunda 00:33:53 derecesi ile Arifiye Gençlik Spor Kulübü’nden Beyza Topçu birinci, yine aynı takım ve derecesi ile takım arkadaşı Sude Mercan ikinci ve 00:33:54 derecesi ile Kocaeli Brisa Spordan Kader ŞAHİN yarışı üçüncü olarak tamamladı.
Yarış sonunda büyük sevinç yaşayan Arifiye Gençlik Spor Kulübü sporcuların sevinci görülmeye değerdi.

Master A Kategorisinde Turgay Germen İstediğini Alamadı
Master A kategorisi 30 yaş üstü sporcuların büyük mücadelesine sahne oldu. Yarışta adrenalin ve atakların bir an olsun düşmediği yarışın finiş mücadelesi belkide en heyecanlı bölümüydü. Ege Pedal Spor Kulübünden Turgay Germen liderlik için büyük çaba gösterse de Denizli Ferdi Sporcusu Hakan Yıldırım zirvedeki yerini korudu ve 00:41:57 derecesi ile birinci oldu. Ege Pedal Spor Kulübünden Turgay Germen ise tüm ataklarına rağmen aynı derece ile ikinci olurken, Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor Kulübünden 00:41:58 derecesi ile Eral Aşina yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Master B kategorisinde zafer Mehmet Bozdemir’in oldu
Günün son yarışı olan Master B kategorisi 40 yaş üstü sporcular arasında gerçekleşti. Master A kategorisinden 1 dk sonra start alan yarışta Kocaeli Gençlik Hizmetleri takımının tecrübeli ustası ve antrenörü Mehmet Bozdemir 00:42:26 derecesi ile birinci olurken, 00:42:26 derecesi ile Yalova Belediye Spor Kulübünden Kerim Babacan ikinci ve 00:44:17 derecesi ile Mersin Ferdi Sporcusu Kudsi Cenk ULUDOĞAN yarışı üçüncü olarak tamamladı.


Puanlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Yol Yarışlarına vermiş oldukları katkı ve desteklerinden dolayı Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram HADİ ve ekibine, Jandarma Binbaşı Murat KÜTÜKÇÜ başta olmak üzere Adana İl Jandarma Komutanlığı Personeline, Adana 112 Acil ekibine, Adana İl Emniyet Müdürlüğüne ve Adana Bisiklet İl Temsilcisi ve Yarış direktörü Hasan HEDBE’ye Bisiklet Haber adına teşekkür ederiz.
Kritertum Yarış sonuçları için tıklayınız… 


OKUYUCU YORUMLARI
Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

gurkan-genc

EN ÇOK YORUM ALAN HABERLER

SON DAKİKA BİSİKLET HABERLERİ

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı thumbnail

Selçuk Etabının Galibi Diego Ulıssı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 204.1 Kilometrelik Marmaris – Selçuk etabınI
Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı thumbnail

Fethiye – Marmaris Etabını Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 128.6 kilometrelik Spor – Toto Fethiye
Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı thumbnail

Kumluca-Fethiye Etabını Bora Hansgrohe Takımından Sam Bennett Kazandı

53.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun 206 kilometrelik Türk Hava Yolları Kumluca – Fethiye etabını
Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett thumbnail

Alanya-Kemer Etabının Galibi Sam Bennett

53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u (TOUR OF TURKEY) 176.7
3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı thumbnail

3.Bartın Bisiklet Festivali Kayıtları Başladı

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013
Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı thumbnail

Sarı Mayolu Tony Martin Köprücük Kemiğini Kırdı

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. turunu Etixx-Quick Step ekibinden Zdenek

Bisiklet Haber Twitter’da

Bisiklet Haber Facebook’da

Etiketler

Son Yazılar